Výstava - Vzpomínky a sny na obratníku Raka

Výstava - Vzpomínky a sny na obratníku Raka

Výstava Vzpomínky a sny na obratníku Raka mapuje cestu moderní tchajwanskou literaturou od japonského koloniálního období až po současnost. V kontextu moderní světové literatury se autoři i texty zaměřují na psychologii postav i kolektivní paměť ostrova. Střídají perspektivy jeho obyvatel a z fragmentů budují celistvou atmosféru vzpomínek sdílených napříč generacemi. Výstava představuje tvorbu u nás dosud neznámých tchajwanských autorů a zároveň navazuje na předchozí překlady tchajwanské literatury, vydané v České republice po roce 2000. Poukazuje také na stopy, které v dílech tchajwanských spisovatelů zanechala Česká republika, její genius loci i tvorba zdejších autorů. Nabízí tak dialog mezi dvěma krajinami a propojení literárních světů napříč kontinenty.

Výstavu připravilo Národní muzeum tchajwanské literatury v Tchaj-nanu (National Museum of Taiwan Literature) spolu s nakladatelstvím Mi:L Publishing ve spolupráci s Mezinárodním sinologickým centrem Chiang Ching-kuovy nadace při Univerzitě Karlově. K výstavě současně vychází i stejnojmenná publikace Vzpomínky a sny na obratníku Raka (tchajwanští autoři textů: Tchung Wejke, Lü Chežuo, Syaman Rapongan, Walis Nokan, Jang Čao, Li Jü, Čchiou Miaoťin, Luo Iťün, Wu Mingi, Chuang Čchungkchaj)


Paj Sien-jung: Hříšníci

Paj Sien-jung: Hříšníci

V našem království nejsou dny, jen noci. Jakmile vyjde slunce, naše království se zase ukryje, protože tohle je ilegální národ.


Lü Che-žuo: Magnolie

Lü Che-žuo: Magnolie

Vypadalo to, že se jeho horečka zhoršila. Často jsem viděl mladší babičku ...

Další