Ilustrátor, malíř, grafik a nakladatel. Ilustroval přes 70 knih především pro děti a mládež v ČR i zahraničí. Knihy s jeho ilustracemi byly oceněny nejen doma, ale i ve světě. Spolupracuje s nakladatelstvími v Evropě a Asii. Majitel nakladatelství Mi:Lù Publishing. Je dlouholetým občanským aktivistou – předseda Sdružení na záchranu kopce Tlustec v severních Čechách. Rád cestuje po Asii. V roce 2023 obdržel z rukou ministra zahraničí ČR cenu Gratias Agit za šíření dobrého jména České republiky v zahraničí.

„Times Square Hongkong 2017“

Na čas Hongkongžanem?

Jak jsem se stal na čas Hongkongžanem. A zůstal jsem jím částečně dosud. Čekajíc na další vývoj.


S jelenem do Tichomoří a zpátky

S jelenem do Tichomoří a zpátky

Nikdy by mne nenapadlo, kam až mne zavede rozhodnutí založit nakladatelství. Jak moc změní moji životní dráhu a před jaké výzvy budu postaven.


Erbenova "Kytice - příběhy hovoří"

Erbenova "Kytice - příběhy hovoří"

V roce 2020 jsem přemýšlel o tom, jakou knihu by mohlo vydat nakladatelství Mi:Lu Publishing pro tchajwanské čtenáře. Chtěl jsem novou řadu knih českých překladů začít něčím poetickým, něčím, co bude reprezentovat duchovní rozměr české kultury. A samozřejmě něčím, co mi bude blízké a co bude pro mne též přínosné. Nakonec padla moje volba na Erbenovu Kytici.


Na tchajwanské literární vlně,

Na tchajwanské literární vlně,

aneb jak 10 let vydáváme tchajwanskou literaturu v České republice.

Slovo šéfredaktorky a překladatelky nakladatelství Mi:lu Publishing Pavlíny Krámské


„Proč Tchaj-wan?“

„Proč Tchaj-wan?“

„Prostě to tak je“. Tchaj-wan přišel do mého života sám.

„Proč Tchaj-wan“ je často kladená mi otázka od mnoha lidí jak na Tchaj-wanu, tak v České republice. A toto, co je v podtitulku tohoto článku je moje nejčastější odpověď.


Pippi a Chichi jsou v Bologni!

Pippi a Chichi jsou v Bologni!

Ilustrace ke knize Pippi a Chichi budou na výstavě veletrhu dětských knih v Bologni reprezentovat Českou republiku.


Po mostě z knih na Tchaj-wan / iLi podcast

Po mostě z knih na Tchaj-wan / iLi podcast

V médiích o Tchaj-wanu slyšíme v posledních letech stále častěji, pro některé ze současných českých politiků je oficiální návštěva této země jednoznačné gesto. Naše dvě kulturně i geografický vzdálené země totiž spojuje společná historická zkušenost boje za svobodu, lidská práva a nezávislost. 


Že by nová politická kultura?

Že by nová politická kultura?

Záběry z Tchajwanského parlamentu mne doslova šokovaly. Vím, že jednat a dobrat se konsensu je někdy těžké, sám jsem kromě umělce také trochu bussinessman.